21 listopada 2020

OPŁATEK WIGILIJNY

W tym roku ze względu na pandemię nie będziemy roznosić opłatków do domów. Każdy może otrzymać opłatki w naszej świątyni, które będą przygotowane na stoliku w każdą niedzielę. W pozostałe dni tygodnia będzie można je otrzymać rano od godz. 8.00 do 9.00 oraz po południu od 17.00 do 18.30. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób starszych, chorych i samotnych oraz Rodzin potrzebujących z naszej parafii. W tym roku z powodu pandemii nie mamy możliwości zorganizowania wigilii dla Tych osób, dlatego pragniemy aby te ofiary, które złożycie były symbolicznym podzieleniem się opłatkiem z potrzebującymi. Chcielibyśmy, aby przygotowane paczki zapewniły Im radosne Święta i przypominały o naszej pamięci i więzi z Nimi. Bo przecież jako parafia stanowimy jedną wielką rodzinę. Uważamy, że w tym trudnym czasie powinniśmy szczególną troską i naszą miłością otoczyć tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Jeśli ktoś chciałby sam zakupić i dostarczyć produkty żywnościowe do paczek, to można je przynieść do zakrystii po każdej Mszy Świętej. Ofiary można składać do puszek, a także wpłacić na konto naszej parafii z dopiskiem „opłatek”. Za okazane dobro i serce składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Proboszcz Ryszard Bugajski