Śpiew i chór parafialny

Muzyka kościelna (sakralna) sięga swoimi korzeniami Pisma świętego zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu. Zawsze była ona związana ze sprawowaniem kultu, w czasie którego wykonywano Psalmy, hymny, kantyki i pieśni pełne ducha (Kol 3,16). Czynność liturgiczna przybiera bardziej uroczystą postać, gdy odbywa się ze śpiewem. Muzyka, a zwłaszcza śpiew kościelny związane są z tekstem, dlatego nie są tylko ozdobą uroczystej liturgii, ale także jej integralną częścią.

Chór parafialny pod dyrekcją pani Anny Ścibisz-Osińskiej istnieje od roku 2000. Próby odbywają się w każdy poniedziałek  o godz. 18.45.

Posługę organisty pełni p. Anna Ścibisz-Osińska.

94 0.073357820510864