Nabożeństwa i sakramenty

7:30;
9:30;
11:00 (dla dzieci);

14:00 (dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej od września do maja);
12.30;
W dni powszednie:
8:30 i 18:00

Sakrament Chrztu św.

Udzielany jest w III niedzielę każdego miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.30.
Rodzice powinni zgłosić dziecko do chrztu przynajmniej tydzień wcześniej.
W przededniu chrztu rodzice i chrzestni zobowiązani są do odbycia katechezy przedchrzecielnej. Odbywa się ona w dniu i o godzinie wyznaczonej przez duszpasterza.
Należy okazać odpis aktu urodzenia, dostarczyć dane rodziców chrzestnych (jeśli są spoza parafii powinni mieć zaświadczenie, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami).

Sakrament Pokuty i Pojednania

Sprawujemy w dni powszednie 15 min. przed każdą Mszą świętą, a w niedziele na początku Mszy św.

Comiesięczna spowiedź odbywa się w pierwsze piątki miesiąca: rano od 8.00 do 8.30 oraz od godziny 17.00 do 19.00, a także 17 dnia każdego miesiąca między 19.00 a 21.00.

Sakrament Małżeństwa

Udzielany jest w ustalonym z narzeczonymi terminie. Narzeczeni powinni zgłosić się do biura parafialnego trzy miesiące przed ślubem celem spisania protokołu przedmałżeńskiego. Winni okazać dowody osobiste oraz aktualne (maksymalnie sprzed trzech miesięcy) metryki chrztu (jeśli chrzest odbył się poza naszą parafią). Na metryce powinna znajdować się adnotacja o bierzmowaniu. W przypadku jej braku, istnieje konieczność okazania świadectwa bierzmowania.

Od narzeczonych nie będących naszymi parafianami wymagane jest przedstawienie Licencji asystencji przy małżeństwie, którą wystawia proboszcz rodzinnej parafii jednej ze stron. Aby małżeństwo zawarte w Kościele pociągnęło skutki cywilne należy przedłożyć Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Do jego wystawienia upoważniony jest Urząd Stanu Cywilnego którejś ze stron.

Sakrament bierzmowania

Przygotowanie do bierzmowania obejmuje półtoraroczny cykl katechez przewidzianych dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Spotkania odbywają się w porach ustalonych z katechetą. Bierzmowanie dorosłym udzielane jest w terminach wyznaczonych przez Gdańską Kurię. Terminy te podawane są w ogłoszeniach parafialnych. Kandydat przechodzi wówczas indywidualne przygotowanie prowadzone przez duszpasterza.

Posługa wśród chorych

Odbywa się w pierwsze piątki miesiąca przed południem. W nagłych przypadkach, kapłan przybędzie z posługą sakramentalną na wezwanie telefoniczne (kom. 730-605-905; 730-807-908).

NABOŻEŃSTWA

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00

Nabożeństwo ku czci św. Jacka, naszego patrona 17 dzień każdego miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz.18.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy 17 dzień miesiąca – od zakończenia Mszy św. wieczornej do 21.00.

Różaniec w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy św. o 7.30, w październiku codziennie po Mszy św. wieczornej, dla dzieci: w poniedziałki i środy o godz. 17.30.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w pierwszy piątek każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą sobotę o godz. 8.00

93 0.073197841644287