Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

29 kwietnia 2017

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
  2. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ogarniajmy modlitwą rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.
  3. W środę 3 maja będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia w naszej Parafii, tak jak w każdą niedzielę.
  4. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Przez cały maj po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, podczas których będziemy śpiewać litanię loretańską.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 8.00 do 8.30, od 16.30 dla dzieci, o 17.15 Msza święta dla dzieci. Od 18.00 do 18.40 spowiedź dla dorosłych. Chorych z komunią świętą odwiedzimy w piątek przed południem. W sobotę o godzinie 8.00 nabożeństwo maryjne.
  6. W najbliższą sobotę dzieci klas III (w liczbie 120) przyjmą po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa w czasie Eucharystii. Pierwsza grupa dzieci o godzinie 10.00, a druga grupa o godzinie 12.00. Polecajmy Bogu w modlitwie  dzieci przystępujące do I Komunii Świętej.

90 0.14042091369629