Ogłoszenia Duszpasterskie, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

27 maja 2017

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 8.00 do 8.30, od 17.00 do 18.00 dla dzieci. Od 18.00 do 19.00 spowiedź dla dorosłych. Chorych z komunią świętą odwiedzimy w piątek przed południem. W sobotę o godzinie 8.00 nabożeństwo maryjne.
  2. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy odmawiali Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę nabożeństwo będzie o 18.30.
  3. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, zapraszamy na Eucharystię o godzinie 18.00, przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  4. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
  5. Organizatorzy 6. „ Strasznie Fajnego Dnia Dziecka” serdecznie zapraszają 3 czerwca o godzinie 11.00 na boisko przy szkole w Straszynie. Podczas tego festynu będą zbierane środki na rehabilitację Kacpra.