Ogłoszenia Duszpasterskie, Uroczystość Najświętszej Trójcy

11 czerwca 2017

1. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, podczas których będziemy śpiewali Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę nabożeństwo będzie o 18.30.
  2. W najbliższy wtorek 13 maja zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z Mszą Świętą o godznie 19.30. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godzinie 18.00.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu będą o następujących godzinach: 7.30, 9.00, bezpośrednio po tej Mszy św. wyruszy z naszej świątyni procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Prosimy o udekorowanie okien w naszych domach, zwłaszcza na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy, blisko każdego z nas. Procesja przejdzie następującymi ulicami Straszyna: Poprzeczną, Spacerową, Dworcową. Zapraszamy wszystkich do udziału, a dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię świętą, prosimy o przyjście w strojach komunijnych. Bezpośrednio po procesji Msza św. w kościele. O 18.30 nabożeństwo czerwcowe i o 19.00 Msza św.
  4. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godzinie 18.00, nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem.
  5. We wtorek o godzinie 17.00 próba sypania kwiatów dla dziewczynek. Jeżeli ktoś może dostarczyć kwiaty do sypania w czasie procesji, prosimy o przyniesienie ich do zakrystii w środę po wieczornej Mszy św.
  6. W sobotę 17 czerwca po Nabożeństwie Czerwcowym zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z okazji wspomnienia naszego patrona św. Jacka. W tym czasie okazja do spowiedzi.
  7. Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele naszego Parafialnego Caritasu zbierają ofiary na pomoc dla osób chorych, samotnych i potrzebujących oraz na opłacenie obiadów dla 20 dzieci z naszej parafii.
  8. Młodzież z naszego gimnazjum w Straszynie organizuje zbiórkę zabawek i produktów drogeryjnych dla dzieci z domu dziecka. Młodzież będzie przyjmowała te produkty i zabawki w salce pod wieżą w sobotę 17 czerwca w godzinach od 9.00 do 11.00.
  9. Zapraszamy na 10 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w dniach 18-27 sierpnia 2017. Bliższe informacje w zakrystii.