Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

3 września 2017

1. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 04 września na godzinę 10.00, uczniów, nauczycieli oraz rodziców na Msze Świętą z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, która zostanie odprawiona w Ich intencji.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy obdarowali przyborami szkolnymi dzieci z rodzin potrzebujących. Plecaki wypełnione przyborami otrzymało 48 dzieci. Bardzo dziękujemy za Waszą hojność i dobroć serca.
  3. W przyszłą sobotę w naszej parafii zatrzymają się pielgrzymi udający się z Gdańska do Sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach. Około godz. 11.00 przybędą do naszej świątyni na modlitwę oraz na mały poczęstunek. Chętnych z naszej parafii, którzy chcieli by pielgrzymować do Trąbek zapraszamy w sobotę na godz. 11.00.
  4. W czwartek 7 września o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą Pierwszą Komunię Świętą.
  5. W piątek 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu na Mszach Świętych o 8.30 i 18.00 dokonamy Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. W przyszłą niedzielę członkowie naszego Parafialnego Caritas, będą zbierali ofiary na obiady dla dzieci oraz pomoc osobom starszym i chorym.
  7. Katolickie Studium Języków Obcych przy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim prowadzi naukę języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego. Zapisy w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Katechetycznym w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wojska Polskiego 37. Szczegóły w gablocie przed Kościołem.