Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1 października 2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej, dlatego zapraszamy codziennie na różaniec o godzinie 18.30, także w niedziele. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki na godzinę 17.40, a w szczególności zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania, zakonne i kapłańskie z naszej parafii. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. Dla dzieci od godziny 16.30 do 18.00. O godzinie 17.00 Msza św. dla dzieci, a następnie różaniec. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w pierwszy piątek rano od godziny 08.00 do 08.30 oraz wieczorem od godziny 18.00 do 19.00. W piątek po Mszy św. wieczornej o 18.00, modlitwa różańcowa zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.
  3. W przyszłą niedzielę już po raz XVII, będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka -  Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją cegiełkę w budowę żywego pomnika Jana Pawła II materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiary na Fundusz Stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski.
  4. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego dzieci z naszego parafialnego przedszkola wystąpią z krótkim przedstawieniem na Mszy św. o godz. 11.00
  5. W przyszłą sobotę Nabożeństwo Maryjne o godzinie 8.00.
  6. Dzisiaj dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godzinie 14.00 otrzymają poświęcone różańce.