Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

8 października 2017

1.  Przez cały październik zapraszamy codziennie na różaniec o godzinie 18.30, także w niedziele. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki na godzinę 17.40, a w szczególności zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  2. Dzisiaj już po raz XVII, w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka -  Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją cegiełkę w budowę żywego pomnika Jana Pawła II materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Dlatego dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na ten cel.
  3. W piątek 13 października zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 19.30. Dlatego w tym dniu nie będzie Mszy Świętej i różańca o 18.00.
  4. W  czwartek o godzinie 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. Dzisiaj ministranci rozdają przed kościołem kartki na wypominki. Bardzo prosimy aby czytelnie wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy polecali Bogu w modlitwie różańcowej w listopadzie.
  6. Serdecznie zapraszamy na godzinki ku NMP w 2, 3 i 4 sobotę miesiąca po porannej Mszy Świętej.