Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

29 października 2017

1. Jeszcze dziś, jutro i we wtorek zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 18.30.
  2.  W najbliższą środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest ona świętem wszystkich, co należą do Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godzinie 7.30, 9.30 i 19.00.O godzinie 12.00 będzie odprawiona Msza Święta na naszym parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych.
  3. W czwartek 2 listopada przypada Dzień Zaduszny, jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze święte w tym dniu będą odprawione w kościele o 8.30 i 18.00.
  4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Aby otrzymać odpust - trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do grzechów, przyjąć Komunię Świętą, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Pamiętamy o zmarłych w modlitwie, ale w sposób szczególny chcemy pamiętać w listopadzie. Jednym ze sposobów tej pamięci jest nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami, w czasie którego będziemy modlili się za naszych zmarłych od 2  do 8 listopada po wieczornej Mszy świętej o 18.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godziny 16.30 do 18.00. O godzinie 17.00 Msza św. dla dzieci. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w pierwszy piątek rano od godziny 08.00 do 08.30 oraz wieczorem od godziny 18.00 do 19.00. W piątek po Mszy św. wieczornej o 18.00, modlitwa różańcowa zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W piątek przed południem odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w najbliższy czwartek w godzinach od 9.15 do 12.00.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych: za naszych zmarłych, ale też za żyjących: w dniu urodzin, imienin, rocznic, jubileuszy. Pamiętajmy o Mszach św. dziękczynnych za otrzymane od Boga łaski. Wolne terminy w najbliższym tygodniu są rano i wieczorem w poniedziałek, wtorek oraz sobotę.
  8. W tym tygodniu ze względu na uroczystości ku czci świętych i zmarłych nie odbędą się katechezy dla kandydatów do bierzmowania.
  9. Wymiana tajemnic dla członków Wspólnoty Żywego Różańca w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30
  10. Przed kościołem można otrzymać kartki na wypominki. Bardzo prosimy aby czytelnie wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy polecali Bogu w modlitwie różańcowej w listopadzie.
  11. W sobotę zapraszamy o godzinie 8.00 na Nabożeństwo Maryjne.
  12. Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak zaprasza osoby od 60 roku życia, stale zamieszkujące na terenie gminy Pruszcz Gdański do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie.Szczepienia będą realizowane do 30 listopada 2017 r. w Ośrodku Zdrowia w Rusocinie i Wiślinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Pruszcz Gdański.

90 0.11414194107056