Ogłoszenia Duszpasterskie, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2017

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii oraz za powołanych z naszej parafii. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godziny 16.30 do 18.00. O godzinie 17.00 Msza św. dla dzieci. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w pierwszy piątek rano od godziny 08.00 do 08.30 oraz wieczorem od godziny 18.00 do 19.00. W piątek po Mszy św. wieczornej o 18.00, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.
  3. W pierwszą sobotę Nabożeństwo Maryjne o godzinie 8.00.
  4. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać nasze Parafialne Caritasowskie torby, po to aby wypełnić je produktami żywnościowymi, które przekażemy na święta Bożego Narodzenia rodzinom potrzebującym z naszej parafii, dzieciom niepełnosprawnym oraz osobom chorym i starszym. Wypełnione torby prosimy dostarczyć do zakrystii do 17 grudnia.
  5. Za tydzień w niedzielę 3 grudnia w czasie Mszy Świętej o godzinie 11.00. poświęcimy opłatki, którymi będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej. Roznoszenie opłatków do naszych domów rozpoczną panowie z naszej kościelnej służby mężczyzn Semper Fidelis  3 grudnia. Każdy z Panów będzie posiadał upoważnienie z naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 14.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci, które w przyszłym roku po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc.
  7. Sołtys Straszyna Pan Jerzy Feliksiak zaprasza w najbliższy poniedziałek 27 listopada na zebranie wiejskie o godzinie 18.00, które odbędzie się w stołówce szkolnej.