Ogłoszenia Duszpasterskie, I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2017

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. roratnie dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 18.00. Dorosłych zapraszamy w poniedziałki, środy, piątki i soboty na godzinę 7.00. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godzinie 8.30.  Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony na Msze św. roratnie.
  2. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym kościele Msze Święte o godzinie 7.00 oraz 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do udziału we Mszy Świętej.
  3. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać nasze Parafialne Caritasowskie torby, po to aby wypełnić je produktami żywnościowymi, które przekażemy na święta Bożego Narodzenia rodzinom potrzebującym z naszej parafii, dzieciom niepełnosprawnym oraz osobom chorym i starszym. Wypełnione torby prosimy dostarczyć do zakrystii do 17 grudnia.
  4. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11.00 zostaną pobłogosławione opłatki, którymi będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej. Od dzisiaj panowie z Semper Fidelis będą roznosili te opłatki do naszych domów. Każdy z panów posiada upoważnienie z naszej parafii.
  5. Przed kościołem można otrzymać świece Caritasu „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Pragniemy, aby te świece znalazły się na naszych wigilijnych stołach i przypominały nam o dzieleniu się z innymi miłością. Za świecie jest dobrowolna ofiara, jako pomoc dla dzieci, którą można składać przed kościołem u ministrantów.
  6. W ramach organizowanej zbiórki żywności przez Caritas Polska „Tak pomagam”, 8 i 9 grudnia młodzież z naszego Szkolnego Caritas, będzie zbierała żywność w sklepach na terenie naszej parafii, którą obdarujemy potrzebujących na Święta Bożego Narodzenia.