Ogłoszenia Duszpasterskie, IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2017

1. Dzisiaj 24 grudnia w dzień wigilii zadbajmy w naszych domach o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela Świata (Ewangelia według Św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu i tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  2. Dzisiaj, Msza Św. zwana Pasterką (dla dzieci) będzie o godzinie 16.00. Dla dorosłych Msza św. Pasterska o godzinie 24.00. W pierwszy dzień Świąt Msze św. o godzinie 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 i 19.00. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawimy o godzinie 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 i 19.00.
  3. W naszym kościele, obok chrzcielnicy znajdują się jeszcze poświęcone opłatki, które można zabrać do swoich domów na wigilijny stół.
  4. Dziękujemy naszym parafianom, którzy ofiarowali produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla osób starszych, chorych i potrzebujących oraz dzieci niepełnosprawnych z naszej parafii. Dzięki waszej hojności serca, przygotowaliśmy 140 paczek dla dorosłych i 30 paczek dla dzieci. Dziękujemy również szczególnie Masarni Państwu Majer za dary do paczek, a także naszemu Parafialnemu oraz Szkolnemu Caritas za pomoc w przygotowaniu paczek.
  5. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali choinki do naszego kościoła, a Panom z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis za przygotowanie świątecznego wystroju naszej świątyni
  6. W niedziele 31 grudnia o godzinie 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo dziękczynne za mijający rok.
  7. Od najbliższej środy w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Niech to będzie także okazja do wspólnej rozmowy. Na najbliższy tydzień program jest następujący:

27.12.2017

GROTTGERA, MALCZEWSKIEGO, WYSPIAŃSKIEGO, MATEJKI, CYTRYNOWA

28.12.2017

POGODNA, PRUSA, SIENKIEWICZA

LEŚNA, POZIOMKOWA, JANA PAWŁA II, PIASKOWA, MORELOWA, SŁONECZNA DOLINA

30.12.2017

GOSZYN, ARCISZEWO

W dni powszednie odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy o godzinie 16.00, a w soboty o godzinie 10.00.

Podczas trwania kolędy (od 27 grudnia 2017 do 01 lutego 2018) nie będzie Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku.

Program kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, a także można otrzymać u ministrantów przed kościołem.

W czasie trwania kolędy biuro parafialne nieczynne. Sprawy biurowe prosimy załatwiać po rannej Mszy Świętej w zakrystii.

8. W piątek 12 stycznia 2018 o godzinie 19.00, zapraszamy do naszej świątyni na koncert kolęd i pastorałek z repertuaru  zespołu Skaldowie. Koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Symfoników Gdańskich oraz  Młodzieżowego Chóru  Pruszcz Gdański. Koncert poprowadzi Jan Budziaszek.