Ogłoszenia Duszpasterskie, Święto Świętej Rodziny

30 grudnia 2017

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 19.00, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za mijający rok.
  2. Jutro w Nowy Rok, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 i 19.00. Przypominamy iż w tym dniu istnieje obowiązek udziału we Mszy Świętej. Jutro, w związku z Uroczystością udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy przy spełnieniu warunków zwykłych, w kościele lub kaplicy, będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź…w celu uproszenia Bożej Mocy na cały rok.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci i dorosłych rano od 8.00 do 8.30 oraz od 17.00 do 18.00. Msza święta o godzinie 18.00, następnie nabożeństwo pierwszo piątkowe. W tym dniu odwiedzimy chorych z komunią świętą.
  4. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia pobłogosławimy kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara.
  5. Wymiana tajemnic Wspólnoty Żywego Różańca za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.30.
  6. Przygotowanie liturgii Mszy św. dla kandydatów do bierzmowania, związane z nauką śpiewu w środę i czwartek o godzinie 18.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  7. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii.
  8. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień  jest następujący:

02.01.2018

Straszyn

ANDROMEDY, ATENY, MERKUREGO, NEPTUNA, ZEFIRA, ZEUSA, KSIĘŻYCOWA, WILLOWA, HERBOWA, MARSA

03.01.2018

WEUNUS, PLUTONA, FORTUNY

04.01.2018

SATURNA

05.01.2018

AFRODYTY, JOWISZA

W dni powszednie odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy o godzinie 16.00, a w soboty o godzinie 10.00.  Program kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, a także można otrzymać w zakrystii. W czasie trwania kolędy nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00 od poniedziałku do piątku włącznie do końca stycznia. W czasie trwania kolędy biuro parafialne nieczynne. Sprawy biurowe prosimy załatwiać po rannej Mszy Świętej w zakrystii.

90 0.12165093421936