Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

4 lutego 2018

1. W czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą u naszych parafian. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za serdeczne przyjęcie w waszych domach oraz za okazaną gościnność. W przyszłą niedzielę o godzinie 7.30 odprawimy Mszę Świętą w  intencji wszystkich Rodzin, które odwiedziliśmy podczas wizyty duszpasterskiej.
  2. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych, tym, którzy pragną go przyjąć. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do naszej świątyni.
  3. Serdecznie zapraszamy na godzinki ku NMP w 2, 3 i 4 sobotę miesiąca po porannej Mszy Świętej.
  4. Zbliża się środa popielcowa, dlatego prosimy o przyniesienie do przyszłej niedzieli ubiegłorocznych palm wielkanocnych do spalenia na popiół, celem posypania głów.
  5. 20 marca podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00, Ks. Biskup Zbigniew Zieliński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjalnych z naszej parafii.
  6. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele: za zmarłych, w rocznice urodzin, ślubu i w ważnych dniach naszego życia. Nie zapominajmy o intencjach dziękczynnych. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  7. W przyszłą niedzielę członkowie naszego Parafialnego Caritas, będą zbierali ofiary na obiady dla dzieci oraz pomoc osobom starszym i chorym.
  8. Zapraszamy na 9 dniową pielgrzymkę do Francji (m.in. do Lourdes i La Salette) w dniach 28 kwietnia – 6 maja. Bliższe informacje w zakrystii.