Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

11 lutego 2018

1. W tym tygodniu,14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia będą odprawione o godzinach: 8.30, 17.00  dla dzieci, 18.00 i 19.30. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post to czas pokuty, wyrzeczeń i modlitwy. Ma służyć naszemu nawróceniu. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły i dotyczy powstrzymywania się od pokarmów mięsnych i przyjmowaniu trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to czas pokuty w Kościele. Powstrzymujmy się w tym okresie od hucznych zabaw.
  2. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godzinie 17.15, dla dorosłych po wieczornej Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 18.00.
  3. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na katechezę w czwartek na godzinę 19.00.
  4. W sobotę 17 lutego zapraszamy po wieczornej Mszy Św., na nabożeństwo ku czci naszego patrona Św. Jacka, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.
  5. W najbliższy weekend 28 osobowa grupa dziewcząt przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odprawi swoje rekolekcje. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatek.
  6. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele: za zmarłych, w rocznice urodzin, ślubu i w ważnych dniach naszego życia. Nie zapominajmy o intencjach dziękczynnych. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  7. Dzisiaj przed kościołem członkowie naszego Parafialnego Caritas zbierają ofiary na obiady dla dzieci oraz pomoc osobom starszym i chorym.
  8. Zapraszamy na 9 dniową pielgrzymkę do Francji (m.in. do Lourdes i La Salette) w dniach 28 kwietnia – 6 maja. Bliższe informacje w zakrystii.