II Niedziela Wielkiego Postu

24 lutego 2018

1. Zapraszany na Drogę Krzyżową: dla dzieci w każdy piątek o godzinie 17.15, dla dorosłych po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 18.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. w czasie nabożeństwa będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, oraz za powołanych o Boże błogosławieństwo w ich posłudze. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 8.00 do 8.30, dla dzieci od 16.30 do 17.15.  Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.15. Od 18.30 do 19.00 spowiedź dla dorosłych. Po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00  Droga Krzyżowa dla dorosłych. W sobotę o godzinie 8.00 nabożeństwo maryjne. Chorych z komunią świętą odwiedzimy w piątek.
  3. W przyszłą niedzielę 4 marca rozpoczną się w naszej Parafii  Rekolekcje Wielkopostne, które zakończą się w środę 7 marca. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Stanisław Mański, kapucyn, pracujący na Ukrainie.  Plan będzie wywieszony w gablocie ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę i spowiedź św.
  4. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele: za zmarłych, w rocznice urodzin, ślubu i w ważnych dniach naszego życia. Nie zapominajmy o intencjach dziękczynnych. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  5. Przed kościołem za dobrowolną ofiarę można nabyć małe świece zwane paschalikami, przeznaczone na stół wielkanocny. Ofiary będą przekazane na caritasowską pomoc dla dzieci.
  6. Zapraszamy na 9 dniową pielgrzymkę do Francji (m.in. do Lourdes i La Salette) w dniach 28 kwietnia – 6 maja. Bliższe informacje w zakrystii.