III Niedziela Wielkiego Postu

3 marca 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Parafii  Rekolekcje Wielkopostne, które zakończą się w środę 7 marca. Rekolekcje głosi Ojciec Stanisław Mański, kapucyn, pracujący na Ukrainie.  Plan jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, a także znajduje się na naszej stronie internetowej. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę i spowiedź św.
  2. Zapraszany na Drogę Krzyżową: dla dzieci w każdy piątek o godzinie 17.15, dla dorosłych po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 18.00.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kościele. Obecność obowiązkowa.
  4. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele: za zmarłych, w rocznice urodzin, ślubu i w ważnych dniach naszego życia. Nie zapominajmy o intencjach dziękczynnych. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  5. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać nasze Parafialne Caritasowskie torby, po to aby wypełnić je produktami żywnościowymi, które przekażemy na święta Wielkanocne rodzinom potrzebującym z naszej parafii, dzieciom niepełnosprawnym oraz osobom chorym i starszym. Wypełnione torby prosimy dostarczyć do zakrystii do niedzieli palmowej, czyli do 25 marca.
  6. W ramach organizowanej zbiórki żywności przez Caritas Polska „Tak pomagam”, 9 i 10 marca młodzież z naszego Szkolnego Caritas, będzie zbierała żywność w sklepach na terenie naszej parafii, którą obdarujemy potrzebujących na Święta Wielkanocne.