IV Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018

1. W najbliższy piątek 16 marca zapraszamy na  Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. O godzinie 18.30 wyruszamy sprzed kościoła. Przejdziemy ulicami: Poprzeczną, Młyńską, Zachodnią, Południową i Wschodnią. W tym dniu Droga Krzyżowa jest wspólna dla wszystkich, dlatego dzieci zapraszamy także na 18.30.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (przygotowanie do liturgii i próba śpiewu) w środę i czwartek o godz. 18.30 w kościele.
  3. W sobotę 17 lutego zapraszamy po wieczornej Mszy Św., na nabożeństwo ku czci naszego patrona Św. Jacka, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.
  4. W najbliższy czwartek o godzinie 19.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele: za zmarłych, w rocznice urodzin, ślubu i w ważnych dniach naszego życia. Nie zapominajmy o intencjach dziękczynnych. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  6. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać nasze Parafialne Caritasowskie torby, po to aby wypełnić je produktami żywnościowymi, które przekażemy na święta Wielkanocne rodzinom potrzebującym z naszej parafii, dzieciom niepełnosprawnym oraz osobom chorym i starszym. Wypełnione torby prosimy dostarczyć do zakrystii do niedzieli palmowej, czyli do 25 marca.
  7. Przed kościołem za dobrowolną ofiarę można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Ofiary będą przekazane na pomoc dla dzieci.
  8. Wójt Gminy Pruszcz Gdański oraz Centrum edukacyjne REMEDIUM zaprasza mieszkańców gminy na bezpłatny kurs języka angielskiego lub języka niemieckiego skierowany do osób powyżej 25 roku życia. Spotkanie informacyjne odbędzie się w szkolnej stołówce w Straszynie 16.03.2018 w piątek o godzinie 20:00.