Ogłoszenia Duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2018

1. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. Przez cały maj codziennie po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, podczas których będziemy śpiewać litanię loretańską. W niedzielę i święta o 18.30.
  2. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ogarniajmy modlitwą rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.
  3. W czwartek 3 maja będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia w naszej Parafii, tak jak w każdą niedzielę.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 8.00 do 8.30 oraz od 17.00 do18.30. Dla dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodziców oraz rodzeństwo spowiedź od 10:00 do 12:00. W sobotę o godzinie 8.00 nabożeństwo maryjne.
  5. W najbliższą sobotę dzieci klas III (w liczbie 159) przyjmą po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa w czasie Eucharystii. Pierwsza grupa dzieci o godzinie 10.00, a druga grupa o godzinie 12.00. Polecajmy Bogu w modlitwie  dzieci przystępujące do I Komunii Świętej oraz Ich Rodziców i Rodzeństwo.
  6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 7.30 wymiana tajemnic Różańca Św. dla członków Wspólnoty Żywego Różańca. Po nabożeństwie spotkanie w salce parafialnej.
  7. W niedzielę 6 maja o godz. 18.15 zapraszamy do kościoła uczniów klas II Gimnazjum, którzy chcieliby podjąć trud przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  8. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele: za zmarłych, w rocznice urodzin, ślubu i w ważnych dniach naszego życia. Nie zapominajmy o intencjach dziękczynnych. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  9. Zapraszamy na 10 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w dniach 11-20 czerwca. Bliższe informacje w zakrystii.
  10.  Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w dniu 4 maja br. w Archidiecezji Gdańskiej.