Ogloszenia Duszpasterskie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja 2018

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To pamiątka narodzin wspólnoty kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z Wysocka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o Zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Trwamy w  miesiącu maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, podczas których będziemy śpiewać litanię loretańską. W niedzielę Nabożeństwo Majowe o godzinie 18.30.
  3. W najbliższy czwartek 24 maja zapraszamy na godzinę 19.30 do naszej świątyni na Wieczór Uwielbienia.
  4. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele: za zmarłych, w rocznice urodzin, ślubu i w ważnych dniach naszego życia. Nie zapominajmy o intencjach dziękczynnych. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  5. Dzisiaj z dziećmi, które przyjęły 5 maja Pierwsza Komunie Świętą, jedziemy do Sanktuarium Matki Bożej w Matemblewie na Mszę Świętą na godzinę 14.00, która będzie dziękczynieniem za Pierwsza Komunię Świętą.
  6. Organizatorzy VII Strasznie Fajnego Dnia Dziecka i Rodziny zapraszają 26 maja na boisko szkolne w godzinach 11.00 – 16.00. Podczas Festynu będzie trwała zbiórka pieniędzy na potrzeby rehabilitacyjne chorych dzieci ze szkoły w Straszynie.