Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela Adwentu

8 grudnia 2018

1. Trwamy w  Adwencie, czasie radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. roratnie dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 18.00. Dorosłych zapraszamy w poniedziałki, środy, piątki i soboty na godzinę 7.00. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godzinie 8.30.  Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony na Msze św. roratnie.
  2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne do kościoła we wtorek lub czwartek na godz. 18.00.
  3. Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis  roznoszą opłatki do naszych domów, które zostały poświęcone w ubiegłą niedzielę. Każdy z panów posiada upoważnienie z naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji, będą przeznaczone na remont naszego biura parafialnego.
  4. Przed kościołem można jeszcze otrzymać świece Caritasu „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Pragniemy, aby te świece znalazły się na naszych wigilijnych stołach i przypominały nam o dzieleniu się z innymi miłością. Za świecie jest dobrowolna ofiara, jako pomoc dla dzieci, którą można składać przed kościołem u ministrantów.
  5. Przed kościołem można otrzymać nasze Parafialne Caritasowskie torby, po to aby wypełnić je produktami żywnościowymi, które przekażemy na święta Bożego Narodzenia rodzinom potrzebującym z naszej parafii, dzieciom niepełnosprawnym oraz osobom chorym, starszym i samotnym. Wypełnione torby prosimy dostarczyć do zakrystii do 16 grudnia.
  6. Zachęcamy do wzbudzania i zamawiania intencji mszalnych w naszym kościele. Intencje przyjmujemy przed i po Mszach świętych w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem Panie z Koła Gospodyń Wiejskich będą sprzedawały własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne.
  8. Wszyscy z pewnością wiemy o dramatycznej sytuacji w jakiej znalazła się Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku, której grozić może nawet katastrofa budowlana. Ta wielowiekowa świątynia - świadek wielu niezwykłych wydarzeń z życia Kościoła na Pomorzu, która jako jedna z nielicznych przetrwała gehennę II wojny światowej, dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia. W duchu chrześcijańskiej solidarności, z postanowienia Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, w przyszłą niedzielę 16 grudnia będziemy mogli naszą materialną pomocą składaną do puszek wesprzeć prace podjęte dla uchronienia i zabezpieczenia tej zabytkowej świątyni. Niech ta braterska pomoc udzielona jednej z naszych archidiecezjalnych wspólnot parafialnych wpisze się w adwentowe dzieło niesienia pomocy potrzebującym.

92 0.059206962585449