Ogłoszenia Duszpasterskie, I Niedziela Adwentu

30 listopada 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. roratnie dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 18.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony na Msze św. roratnie. Dorosłych zapraszamy w poniedziałki, środy, piątki i soboty  na godzinę 7.00 (w tych dniach nie będzie Mszy św. o godzinie 8.30).
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 7.00 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.00.
  3. Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis  roznoszą opłatki do naszych domów, które zostały poświęcone w ubiegłą niedzielę. Każdy z panów posiada upoważnienie z naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji, będą przeznaczone na remont kaplicy cmentarnej oraz na wymianę krzyża na cmentarzu.
  4. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać nasze Parafialne Caritasowskie torby, po to aby wypełnić je produktami żywnościowymi, które przekażemy na święta Bożego Narodzenia rodzinom potrzebującym z naszej parafii, dzieciom niepełnosprawnym oraz osobom chorym i starszym. Wypełnione torby prosimy dostarczyć do zakrystii do 15 grudnia.
  5. W ramach organizowanej zbiórki żywności przez Caritas Polska „Tak pomagam”, 6 i 7 grudnia młodzież z naszej Szkoły w Straszynie, będzie zbierała żywność w sklepach na terenie naszej parafii, którą obdarujemy potrzebujących na Święta Bożego Narodzenia.
  6. Nasza Parafia organizuje 10 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w dniach 15-24 maja 2020. Bliższe informacje i program w zakrystii.