28 marca 2020

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. Przypominam, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy Św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

3. Przypominamy, że czas spowiedzi wielkanocnej zaczął się Środą Popielcową, a skończy Uroczystością Trójcy Świętej – 7 czerwca. W naszej parafii okazja do spowiedzi wielkanocnej codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 16.00 do 17.30 oraz od 19.00 do 20.30. Przypominamy jednak, iż w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób

4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

6. Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo z wszystkich Mszy Świętych niedzielnych w naszym kościele (7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 19.00) oraz z Mszy Świętych w tygodniu o godz. 18.00, nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o 18:00, nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek o godz. 18.30 oraz codziennie różaniec o godzinie 20.30  na kanale You Tube.

7. Istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych telefonicznie (58 682 89 89, 694 186 416) lub przez e-mail.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierają finansowo naszą parafię, poprzez ofiary wpłacane na konto naszej parafii.