Ogłoszenia Duszpasterskie 09.01.2022

8 stycznia 2022

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci z naszej parafii dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 oraz w niedzielę 16 stycznia o godz. 14.00.

4. W najbliższą niedzielę 16 stycznia po Mszy św. o godzinie 19.00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na krótkie spotkanie organizacyjne.

5. "W zdrowym ciele zdrowy duch". Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach biegowo rekreacyjnych "Biegaj ze św. Jackiem" w sobotę 15 stycznia o godz. 12.00. Zainteresowanych zapraszamy do kl. Wojtka w zakrystii.

6. Zapraszamy młodzież od 7 klasy podstawowej aż po studentów do wzięcia udziału w rekolekcjach pod nazwą "Szkoła Uczniów Chrystusa", które odbywają się w ferie zimowe od 14 do 19 lutego w malowniczych miejscowościach Sychowo oraz Żukowo. Koszt to 300 zł. Szczegóły oraz zapisy u kl. Wojtka.

7. Bardzo prosimy aby w czasie nabożeństw odbywających się w naszej świątyni zakładać maseczki, chroniąc swoje zdrowie a także dbając w ten sposób o zdrowie innych osób modlących się w kościele.

8. Dzisiaj przed kościołem można składać podpisy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie podjęcia działań skutkujących upłynnieniem ruchu kołowego na węźle Straszyn.

90 0.091413974761963