Ogłoszenia Duszpasterskie, 06.02.2022

5 lutego 2022

1. W piątek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Ze względu na pandemię nie organizujemy zbiorowego udzielania sakramentu namaszczenia chorych w kościele.  Na Mszach Świętych o godz. 8.30 i 18.00 udzielimy chorym tzw. błogosławieństwa lourdzkiego Najświętszym Sakramentem.
  2. Bardzo prosimy aby w czasie nabożeństw odbywających się w naszej świątyni zakładać maseczki, chroniąc swoje zdrowie a także dbając w ten sposób o zdrowie innych osób modlących się w kościele.
  3. Ogłoszenie Wójt Gminy Pruszcz Gdański: 12 lutego przy Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański w Juszkowie, w godz. 10:00 - 15:00, będzie stacjonował szczepibus. Zainteresowani będą mogli przyjąć szczepionkę Pfizer lub Johnson & Johnson. Będzie też możliwość zaszczepienia dziecka powyżej 5 roku życia. Wcześniej dziecko zostanie zbadane przez lekarza (będzie się to odbywało w budynku urzędu).
  4. Informujemy, że w archidiecezji gdańskiej rozpoczął działalność Ośrodek Pomocy Ofiarom Nadużyć w Kościele, w którym poszkodowani będą mogli znaleźć odpowiednią pomoc. Zadaniem ośrodka pomocy jest zapewnienie pokrzywdzonym wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz konsultacji z kompetentnymi osobami, m. in. z psychiatrą, psychologiem i prawnikiem. Ponadto, osoby pokrzywdzone będą mogły liczyć na pomoc duchową. Siedziba Ośrodka Pomocy Ofiarom Nadużyć znajduje się w Gdańsku, przy ulicy Dolnej 4/1. Przyjmujemy zgłoszenia telefoniczne w każdy wtorek i piątek od godz. 9.00 do 13.00 oraz od 16.00 do 20.00 pod numerem 534-238-139. Można też do nas napisać: opon@caritas.gda.pl
    Więcej informacji dotyczących Ośrodka Pomocy Ofiarom znajduje się na stronie www.dieceja.gda.pl

90 0.070631980895996