Ogłoszenia Duszpasterskie, 20.03.2022

19 marca 2022

1. Parafialny Zespół Synodalny zaprasza na spotkanie, w czwartek, 24 marca o godz. 19.00 w kościele. Tematem spotkania będzie: Liturgia i duchowość chrześcijańska a nasze spotkanie z Bogiem.
  2. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dla dzieci o godzinie 17.15, dla dorosłych po wieczornej Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 18.00.
  3. W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy Świętych o godz. 8.30 i 18.00 będzie możliwość przystąpienia do dzieładuchowej adopcji dziecka poczętego. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W piątek, 25 marca w kościołach naszej archidiecezji o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
    Tego dnia o godzinie 18.00 odprawimy także Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
  5. W przyszłą sobotę 26 marca, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej parafii  Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które zakończą się w środę 30 marca. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Krzysztof Łytkowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo.  Plan jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę i spowiedź św.
  6. W najbliższą niedzielę 27 marca w naszej parafii odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu X. Ruch Światło-Życie to dzieło życia Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Tworzy on wspólnoty Żywego Kościoła i oferuje program formacyjny na każdym etapie życia człowieka - od dziecka do seniora. Przy naszej parafii działa Gałąź Rodzinna Ruchu - Domowy Kościół i jesteśmy otwarci aby tworzyły się kolejne Kręgi. Serdecznie więc zapraszamy chętne małżeństwa sakramentalne, które szukają dla siebie miejsca w Kościele, pragnące pogłębiać swoją relację, jedność i duchowość do uczestnictwa w Dniu Wspólnoty. W programie jest przewidziana w tym dniu Eucharystia. Początek w Kościele o godz. 15:00.
  7. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać nasze Parafialne Caritasowskie torby, po to aby wypełnić je produktami żywnościowymi, które przekażemy na święta Wielkanocne rodzinom uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Wypełnione torby prosimy dostarczyć do zakrystii do niedzieli 03 kwietnia.
  8. W ramach organizowanej zbiórki żywności przez Caritas Polska „Tak pomagam”, w piątek 25 marca oraz w sobotę 26 marca młodzież z naszej parafii, będzie zbierała żywność w sklepach na terenie naszej parafii, którą obdarujemy potrzebujących na Święta Wielkanocne.
  9. Dziękujemy za dostarczone dary dla uchodźców z Ukrainy oraz za wpłacone ofiary na ten cel. Staramy się otoczyć opieką tych, którzy przebywają na terenie naszej parafii w rodzinach, a także tych, którzy zamieszkali w Domu Rekolekcyjnym, a w szczególności dzieci z Ukrainy, które uczęszczają do naszego parafialnego przedszkola. Nadal można dostarczać do naszej parafii dary w postaci: żywności długoterminowej oraz środków chemicznych i higieny osobistej z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Na terenie naszej parafii mieszkają uchodźcy z Ukrainy – Rodziny z dziećmi. Także Ich pragniemy objąć naszą pomocą.
  10. Decyzją papieża Franciszka ksiądz bp Zbigniew Zieliński został ustanowiony biskupem koadiutorem w Koszalinie, tzn. że z czasem przejmie obowiązki biskupa ordynariusza. Pożegnanie księdza bp Zbigniewa odbędzie się w Katedrze Oliwskiej, 27 marca o godz. 18.00