Ogłoszenia Duszpasterskie, 27.03.2022

26 marca 2022

1. Rozpoczęły się w naszej parafii  Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które zakończą się w środę 30 marca. Rekolekcje prowadzi ksiądz Krzysztof Łytkowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo.  Plan jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę i spowiedź św.
  2. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: dla dzieci o godzinie 17.15, dla dorosłych po wieczornej Mszy Świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 8.00 do 8.30 oraz od 17.00 do 19.00. Msza Święta o godzinie 18.00.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Maryjne o godzinie 8.00.
  5. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca i modlitwa różańcowa.
  6. Zapraszamy na "Noc Modlitwy i Uwielbienia w intencji pokoju na Ukrainie", z soboty na niedzielę 2/3 kwietnia. Rozpoczęcie w sobotę po wieczornej Mszy Świętej wystawieniem Najświętszego Sakramentu – adoracja do godz. 23.40. O północy zostanie odprawiona Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie i za naszą Ojczyznę. Godz. 01:00 - Uwielbienie z modlitwą o pokój. Godz. 03:00 - Droga Krzyżowa, 05:00 - Różaniec. Zakończenie - 06.45.
  7. Przed kościołem można otrzymać nasze Parafialne Caritasowskie torby, po to aby wypełnić je produktami żywnościowymi, które przekażemy na święta Wielkanocne rodzinom uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Wypełnione torby prosimy dostarczyć do zakrystii do niedzieli 03 kwietnia.
  8. Przed kościołem za dobrowolną ofiarę można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Ofiary będą przekazane na pomoc dla dzieci z Ukrainy.
  9. Od poniedziałku 28 marca do 10 kwietnia rozpoczyna się akcja charytatywna Pola Nadzieli na Pomorzu – zbiórka online, która ma na celu wsparcie siedmiu ośrodków hospicyjnych na Pomorzu. W niedzielę 3 kwietnia będzie możliwość wsparcia akcji poprzez ofiary składane do puszek przed naszym kościołem.
  10. Z okazji pierwszej rocznicy ingresu Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, zapraszamy na wspólna modlitwę w Archikatedrze Oliwskiej w poniedziałek, 28 marca br., podczas Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC o godz. 18.00. Pragniemy podziękować za miniony rok, wypraszając dla Ks. Arcybiskupa potrzebne łaski w kierowaniu Kościołem diecezjalnym. Homilię wygłosi Ks. Biskup Zbigniew Zieliński.