Ogłoszenia Duszpasterskie, 15.05.2022

14 maja 2022

1. Trwamy w  miesiącu maj, w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, podczas których będziemy śpiewać litanię loretańską. W niedzielę Nabożeństwo o godzinie 18.30.
  2. We wtorek 17 maja  po Nabożeństwie Majowym zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z okazji wspomnienia naszego patrona św. Jacka. W tym czasie okazja do spowiedzi.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej świątyni misjonarza z Boliwii, ks. Wiesława Mielewczyka. Będzie głosił homilię na mszach św. i zbierał przed kościołem ofiary na swoją działalność misyjną.
  4. Od przyszłej niedzieli, nie będzie Mszy Świętej o godzinie 14.00, ponieważ była to Msza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Powrócimy do tej Mszy Świętej od września.
  5. Jutro 16 maja w Straszynie otwiera się nowe wielospecjalistyczne centrum medyczne przy ul. Jana Pawła II 5. Zapraszamy do odwiedzenia nowej przychodni w godzinach od 8.00 do 19.00. Na pierwsze 600 osób czekają upominki.