Ogłoszenia Duszpasterskie, 29.05.2022

28 maja 2022

1. Do wtorku zapraszamy na Nabożeństwo Majowe po Mszy Św. wieczornej.W niedzielę Nabożeństwo o godzinie 18.30.
  2. Od środy przez cały czerwiec, codziennie po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę nabożeństwo  o godzinie 18.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od godz. od 8.00 do 8.30 oraz od 17.00 do 19.00. Nabożeństwo Maryjne w pierwszą sobotę o godz. 8.00.
  4. Zbliża się uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, 4 czerwca po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne i muzyczne uwielbienie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. W najbliższą sobotę 4 czerwca Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda udzieli święceń kapłańskich 5. diakonom z naszej diecezji. Polecajmy Bogu w naszej modlitwie kandydatów do prezbiteratu.
  6. W niedzielę 5 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Przypominamy, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Mamy więc jeszcze czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.
  7. W sobotę 4 czerwca w godz. od 9.00 do 12.00 w Szkole Podstawowej w Straszynie odbędzie się Powiatowa Paraolimpiada. Będzie także możliwość w tym dniu oddać krew na górnym parkingu przy szkole.