- Przez cały czerwiec, codziennie po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę nabożeństwo o godzinie 18.30.
- Jutro 13 czerwca o godzinie 19.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z Mszą Świętą. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godzinie 18.00.
- W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w tym dniu będą o następujących godzinach: 7.30, 9.00, bezpośrednio po tej Mszy św. wyruszy z naszej świątyni procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Prosimy o udekorowanie okien w naszych domach, zwłaszcza na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy, blisko każdego z nas. Procesja przejdzie następującymi ulicami Straszyna: Poprzeczna, Jana Pawła II, Starogardzka, Kwiatowa, Pocztowa. Zapraszamy wszystkich do udziału, a dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, prosimy o przyjście w strojach komunijnych. Bezpośrednio po procesji Msza św. w kościele. Następnie o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i o 19.00 Msza Święta.
- W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godzinie 18.00, Nabożeństwo Czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem.
- Zapraszamy dziewczynki do wzięcia udziału w sypaniu kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała i podczas oktawy. A jeżeli ktoś może dostarczyć kwiaty do sypania w czasie procesji, prosimy o przynoszenie ich do zakrystii.
- W piątek 17 czerwca zapraszamy po wieczornej Mszy Św. o godzinie 18.00, na nabożeństwo ku czci naszego patrona Św. Jacka, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.
- Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda udzielił osobom przebywającym w granicach archidiecezji gdańskiej 17 czerwca dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
- W przyszłą niedzielę 19 czerwca po Mszy Św. o godz. 11.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Uczniów przygotowała nasza organistka Pani mgr Anna Ścibisz-Osińska oraz Pani dr hab. Hanna Dys.
- Zapraszamy na spotkanie podsumowujące Synod o synodalności, który odbywa się w naszej archidiecezji. Spotkanie presynodalne odbędzie się we wtorek, 14 czerwca o godzinie 19.00 w auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie.
- 10. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.