Ogłoszenia Duszpasterskie, 05.03.2023

4 marca 2023

1. W czasie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godzinie 17.15, dla dorosłych po wieczornej Mszy Świętej i dla Młodzieży o godz. 20.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 18.00.
  2. Zapraszamy rodziców kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu letniego, we wtorek 07 marca po wieczornej Mszy Świętej.
  3. Po przerwie spowodowanej pandemią chcielibyśmy wznowić w naszej parafii inscenizacje Misterium Męki Pańskie. W związku z tym zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w to wydarzenie na spotkanie organizacyjne, w środę 8 marca o godzinie 18.30 w salce pod wieżą.
  4. W czwartek 9 marca od godz. 18.30 do 19.30 zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu oraz w sobotę 11 marca od godz. 8.00 do 8.30, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z koronką do Trójcy Przenajświętszej. W drugą sobotę miesiąca modlimy się wspólnie w intencji naszych rodzin. W tym czasie będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. Serdecznie zapraszamy na godzinki ku NMP w 2, 3 i 4 sobotę miesiąca po porannej Mszy Świętej.
  6. W najbliższą niedzielę 12 marca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach odbędzie się Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu X. Serdecznie zapraszamy całą rodzinę Ruchu Światło-Życie a więc kręgi Domowego Kościoła, Młodzież Oazową oraz Dzieci Boże wraz z rodzicami do wzięcia udziału w tym święcie Ruchu. Zapraszamy także małżeństwa, które może chciałyby przyłączyć się do Domowego Kościoła.W programie jest przewidziana w tym dniu Eucharystia. Początek w Kościele o godz. 14:00.
  7. W ramach akcji Caritas „ Droga Światła”, od przyszłej niedzieli będzie można przynieść zużyte świece i dać im drugie życie. Częściowo zużyte świece należy wrzucić do specjalnego kosza. Pozyskana parafina zostanie wykorzystana w warsztatach terapii zajęciowej i zapłonie nowym światłem. Zbiórka świec odbędzie się w okresie całego Wielkiego Postu.
  8. Po Mszy Świętej na dziedzińcu kościoła, na prośbę grupy mieszkańców ze Straszyna, będą zbierane podpisy pod petycją do Wojewody Pomorskiego, o uznanie budowy ulicy Jana Pawła II w Straszynie za inwestycję priorytetową i przyznanie dotacji na budowę tej drogi.

90 0.042162895202637