Ogłoszenia Duszpasterskie, 28 Niedziela Zwykła

13 października 2018

1. Przez cały październik zapraszamy codziennie na różaniec o godzinie 18.30, także w niedziele. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki na godzinę 17.30.
  2. Dzisiaj po raz 18. obchodzimy w całym kraju  Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Jak co roku przeprowadzana jest do puszek przed Kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
  3. W środę 17 października zapraszamy o godz. 18.00 na  Mszę Św., a następnie na różaniec połączony z modlitwą do  Św. Jacka oraz adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.
  4. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. Dzisiaj ministranci rozdają przed kościołem kartki na wypominki. Bardzo prosimy aby czytelnie wypisać imiona  zmarłych, których będziemy polecali Bogu w modlitwie różańcowej w listopadzie. Wypominki można składać w zakrystii.
  5. Serdecznie zapraszamy na godzinki ku NMP w 2, 3 i 4 sobotę miesiąca po porannej Mszy Świętej.