Ogłoszenia Duszpasterskie, 04.12.2022

3 grudnia 2022

1. Trwamy w Adwencie, czasie radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w tych dniach nie będzie Mszy św. o godzinie 8.30).  Roraty dla dzieci w poniedziałki  i środy o godzinie 18.00. Prosimy aby dzieci przynosiły lampiony na Msze św. roratnie.
  2. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP świętować będziemy w czwartek,     8 grudnia. Msze święte tego dnia o 6.30 i 18.00.
  3. W czwartek 8 grudnia na Mszy Świętej o godz. 18.00, ks. Bp. Piotr Przyborek udzieli święceń diakonatu Klerykowi Wojciechowi Michalskiemu, który odbywał w naszej parafii roczną praktykę. Na tą uroczystość serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji kl. Wojtka.
  4. W sobotę 10 grudnia od godz. 6.00 do 6.30, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. W przyszłą niedzielę 11 grudnia Słowo Boże będzie głosił ks. Dr Krystian Wilczyński, profesor Gdańskiego Seminarium Duchownego, który pochodzi z naszej parafii. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie naszego seminarium duchownego.
  6. Dla tych, którzy nie otrzymali jeszcze opłatków na wigilijny stół mamy przygotowane poświęcone opłatki, które znajdują się obok chrzcielnicy. Złożone ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie możliwa po wcześniejszym indywidualnym zgłoszeniu. Aby poinformować o chęci przyjęcia w domu kolędującego kapłana, prosimy skorzystać z jednej wybranej formy:

- można zgłosić kolędę na e-maila: jacek@diecezjagdansk.pl

- wypełnić formularz zgłoszenia, który znajduje się przy wyjściu z kościoła, a następnie przekazać go w biurze parafialnym lub w zakrystii

W treści zgłoszenia podajemy imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy lub adres email. W stosownym czasie w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej parafii zamieścimy program, w którym podamy dzień i godziny odwiedzin kolędowych. Zgłoszenia Parafian przyjmujemy do 24 grudnia 2022 r.