Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa

4 kwietnia 2020

1. Dekretem Metropolity Gdańskiego, Liturgia Wielkiego Tygodnia odbędzie się w tym roku bez udziału wiernych. Zapraszamy do Duchowego  łączenia się poprzez transmisję internetową z naszej świątyni (https://www.youtube.com/channel/UC6TinSpC98_431K-uHtEdrQ)::

- Wielki Czwartek – godz. 18:00,

- Wielki Piątek – godz. 18:00,

- Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego – sobota – godz. 20:00,

2. Wiernych, którzy zamówili intencję na Mszę Wieczerzy Pańskiej lub Mszę Wigilii Paschalnej, informujemy, że zamówiona przez nich Msza Święta zostanie odprawiona.

3. Przypominamy, że czas spowiedzi wielkanocnej zaczął się Środą Popielcową, a skończy Uroczystością Trójcy Świętej – 7 czerwca. W naszej parafii okazja do spowiedzi wielkanocnej od poniedziałku do środy w godzinach od 16.00 do 17.30 oraz od 19.00 do 20.30. Roztropnie zaplanujmy przystąpienie do Spowiedzi świętej. Jeżeli to możliwe, przystąpmy w czasie późniejszym. Przypominamy jednak, iż w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób.

4. Nasza Świątynia jest otwarta od poniedziałku do soboty od 9.00 do 17.00.

5. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00 (bez udziału wiernych). Zapraszamy do transmisji internetowej na żywo.

6. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00 (bez udziału wiernych). Zapraszamy do transmisji internetowej na żywo.

W Wielki Piątek adoracja przy grobie Pańskim od godz. 19.00 do 24.00. Może na niej być jedynie 5 osób.  Będzie także możliwość adoracji na żywo poprzez transmisję internetową. W Wielki Piątek adorujmy krzyż w naszych domach. O godz. 15:00 zapraszamy do transmisji Drogi Krzyżowej z naszej świątyni.

7. W tym roku nie będzie święcenia pokarmów przy kościele. Prosimy, by jedna z osób dorosłych w domu, pobłogosławiła pokarmy podczas śniadania wielkanocnego (link do pobrania na naszej stronie internetowej).

8. Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20:00 (bez udziału wiernych). Zapraszamy do transmisji internetowej na żywo.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00 Msza Święta Rezurekcyjna. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Celebrans na rozpoczęcie liturgii Mszy Świętej Rezurekcyjnej udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej parafii przed głównymi drzwiami kościoła. Pozostałe Msze święte o godzinach: 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 oraz o 19.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.30. Zapraszamy do transmisji internetowej na żywo.

10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w porządku niedzielnym: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 19.00. Zapraszamy do transmisji internetowej na żywo.

11. Dziękujemy Wszystkim, którzy zgłaszają chęć niesienia pomocy w czasie pandemii. Jako parafia otaczamy aktualnie naszą pomocą 160 osób (przede wszystkim są to osoby starsze i samotne), którym dostarczamy żywność.

12. Istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych telefonicznie (58 682 89 89, 694 186 416) lub przez e-mail (jacek@diecezjagdansk.pl).

13. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierają finansowo naszą parafię, poprzez ofiary wpłacane na konto naszej parafii lub składane osobiście w zakrystii.