Ogłoszenia Duszpasterskie, 18.04.2021

17 kwietnia 2021

1. Tym, którzy dzisiaj uczestniczyli w Mszach Świętych transmitowanych przez środki masowego przekazu, będzie udzielana Komunia Święta poza Eucharystią w godzinach od 15.00 do 15.30.
  2. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W piątek 23 kwietnia przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Głównego Patrona Archidiecezji Gdańskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice Mariackiej, gdzie zostaną przewiezione relikwie naszego Świętego Patrona, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska. Mszy Świętej Odpustowej w niedzielę, 25 kwietnia br., o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański, który zawierzy całą archidiecezję opiece i wstawiennictwu Świętego Wojciecha. Liturgia transmitowana będzie na stronie: www.gdansk.pl. Z racji Uroczystości Św. Wojciecha w tym dniu nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Od dzisiejszej niedzieli do 2 maja rozpoczyna się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu, która ma na celu wsparcie siedmiu ośrodków hospicyjnych na Pomorzu. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem. W niedziele 25 kwietnia br. będzie możliwość wsparcia akcji poprzez ofiary składane do puszek w naszym kościele.
  5. Zapraszamy do uczestniczenia w Mszach Świętych niedzielnych z naszej świątyni dzięki transmisji na żywo o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 14.00 na kanale You Tube https://www.youtube.com/channel/UC6TinSpC98_431K-uHtEdrQ